Hvorfor og hvordan funker forskning for klima og natur? Hvordan kan vi bruke denne kunnskapen til å ta riktige beslutninger i dag for en levelig verden i morgen? Hva endres med kunstig intelligens?
Lytt til samtalen mellom:
- Kristin Halvorsen, CEO, CICERO
- Norunn Sæther Myklebust, CEO, NINA
- Anja Valstad Magnussen, podkastredaktør, Polyteknisk Forening
I denne episoden lærer du om hvordan forskning bidrar til gode løsninger når det kommer til klimatilpasning for fremtiden. Hvordan kunstig intelligens kan hjelpe oss med å bevare naturen, men om at det også er viktig å ta på seg gummistøvlene å være fysisk til stedet i felt. Vi diskuterer også om klimaforskning kan misbrukes til grønnvasking.
Det er viktig at det ligger kunnskap til grunn for at vi skal kunne ta gode avgjørelser når viktige samfunnsoppdrag skal løses. Dette er en podkast om at forskning faktisk funker, med eksempler og muligheter for verdiskaping for samfunnet og næringsliv.
#PolyPod: Forskning funker faktisk er i samarbeid med Forskningsinstituttenes fellesarena.
Har du spørsmål eller innspill? Ta gjerne kontakt med styret i PF Bærekraft!